Docentendag Wereldburgerschap

Voortgezet onderwijs
Eco-Schools_social_template_8
  11 februari 2026

Docentendag Wereldburgerschap – 11 februari

Als docent sta je midden in een wereld die steeds verder polariseert, met uitdagingen zoals conflicten, klimaatverandering, verlies van biodiversiteit en bedreigingen voor democratische waarden. Wat is jouw rol hierin en hoe kun je leerlingen begeleiden bij deze complexe vraagstukken?

Deze dag biedt een kans om te agenderen, verbinding te maken en een praktisch pedagogisch perspectief te ontwikkelen. Tijdens de conferentie onderzoeken we hoe maatschappelijke en milieukwesties met elkaar verweven zijn. Thema’s die aan bod komen zijn onder andere genderdiversiteit, ondernemerschap, honger als oorlogswapen, klimaatpsychologie, polarisatie rond milieu en natuurrechten.

De docentendag wordt georganiseerd in samenwerking met de sociale opleidingen en leerstoelgroepen van Wageningen University & Research en is bedoeld voor docenten maatschappijleer, levensbeschouwing, economie, aardrijkskunde en burgerschapcoördinatoren in het voortgezet onderwijs.

Sprekers en onderwerpen:

  • Joost de Laat, Marten Scheffer en Pravini Baboeram (keynotes)

  • Sociale kantelpunten en moedige leeromgevingen

  • Het verstrengelde verleden – Meghann Ormond

  • Vrouwenrechten – Margreet van der Burg

  • Genderdiversiteit en ondernemerschap – Valentina Cristiana Materia

  • Polarisatie in de klas – Stijn Sieckelinck

  • Alledaags activisme – Elisabet Rasch

  • Honger als oorlogswapen – Ingrid de Zwarte

  • Duurzame toekomst cocreëren – Oona Morrow

  • Klimaatpsychologie

Je gaat naar huis met concrete ideeën en materialen die direct in de klas toegepast kunnen worden.

Voor meer informatie, zie de website