Call to Earth Day
10 september 2026 - 8 oktober 2026
CNN’s Call to Earth Day keert op 8 oktober terug en brengt scholen, organisaties, gezinnen en individuen over de hele wereld samen om in actie te komen voor onze planeet. Het thema van dit jaar, ‘Think Blue’, richt zich op het beschermen van de oceanen, rivieren en waterwegen die ons allemaal met elkaar verbinden.
Er zijn geen specifieke acties die op Call to Earth Day moeten plaatsvinden. Ze vragen jongeren simpelweg om iets te doen dat een positieve bijdrage levert aan hun lokale omgeving.
Voorbeelden hiervan zijn:
-
Een opruimactie organiseren op een strand, langs een rivier, bij een meer, in een park of in de buurt.
-
Een plasticvrije schooldag organiseren.
-
Een les, bijeenkomst of presentatie voor leerlingen organiseren over de oceanen.
-
Het watergebruik op school of thuis in kaart brengen.
-
Een ‘Think Blue’-beloftewand maken met acties die leerlingen kunnen ondernemen om waterwegen te beschermen.
Veel leerlingen en hun activiteiten zullen mogelijk worden uitgelicht op CNN.com, CNN International en de socialmediakanalen van CNN. Houd er rekening mee dat media-aandacht niet kan worden gegarandeerd.
Elke school die zich registreert om deel te nemen, ontvangt bovendien een officieel certificaat van CNN als erkenning voor hun deelname.
Deelname is volledig gratis. Scholen en organisaties hoeven bovendien niet in de buurt van de kust te liggen om mee te doen. Activiteiten rondom rivieren, beken, watergebruik, plasticvervuiling en andere lokale milieukwesties zijn net zo welkom.
Wil je deelnemen? Dan hoef je je alleen te registreren via cnn.com/calltoearthday. Daar vind je meer informatie over het initiatief en kun je de geplande activiteit van jouw school aanmelden.
Op de dag van de activiteit kun je eenvoudig foto’s of video’s delen via social media met de hashtag #CalltoEarthDay.
Powered by iCagenda
