Lentiz | VMBO LIFE College is onderdeel van het internationale project WASTE, mogelijk gemaakt door Erasmus+. De leerlingen en docenten die onderdeel zijn van het project werken in de verschillende partnerlanden (Roemenië, Estland, Turkije, Duitsland, Spanje en Nederland) aan het onderwerp afval. Er wordt onder meer gewerkt aan bewustwording en kennis rondom afvalvermindering, recycling, re-use etc. Toen de internationale gasten in Nederland waren hebben de studenten van het Eco-team een les verzorgd over Eco-schools en wat dit inhoudt binnen LIFE College
Communicatie-uiting/actie
Eco-team geeft internationale leerlingen uitleg over Eco-Schools en over Lentiz | LIFE College

- Welke tips wil je andere Eco-teams geven over communicatie van jullie Eco-Team?: Vooral doen! Het contact tussen de internationale leerlingen is een verrijking voor beide groepen. Daarnaast is het goed voor het Eco-team om hun kennis te kunnen delen en te leren hoe zij dit het beste kunnen overbrengen.
- Wat was het doel van deze communicatie-actie en wie wilde jullie bereiken?: Eco-schools is een internationaal erkende werkwijze. Met deze actie wilden wij de kennis over Eco-Schools bij de buitenlandse scholen onder de aandacht brengen, maar ook om hen binnen het thema van hun project kennis te laten maken met onze school. Het mooie is dat minimaal 1 van de scholen die heeft deelgenomen aan deze les met activiteiten de mogelijkheden voor het verworden van een Eco-School in eigen land is gaan onderzoeken.
- Hoe hebben jullie dit georganiseerd/met wie?: Het is georganiseerd in samenwerking met de Nederlandse projectleider van het internationale project, de studenten van het eco-team, het management en de begeleidend docente van het eco-team. Er is onder andere een les ontwikkeld en er is een speurtocht met opdrachten ontwikkeld door de studenten.
- Onderwijstype: Voortgezet onderwijs
- School: Lentiz LIFE College