Toolkit

Good to have you here! The toolkit is our online library full of tips, inspiration and worksheets. You will find all kinds of tools here that support the Eco-team. For example: How do you go through the seven steps? What measures can I take for the 10 themes? And how do I ensure good cooperation?

For each his own

At Eco-Schools we understand that you can encounter all kinds of situations. That is why the toolkit is full of very diverse and full of practical tools and inspiration.

Profielgegevens aanpassen

Je hebt nog geen profielpagina.

Extern nieuws | Bron: www.jongeklimaatbeweging.nl


We onderhandelen bij Klimaatakkoord

jonge klimaatagenda 2018

Vijf maanden geleden kwamen wij met vele jongeren samen op de Jonge Klimaattop. Hier hebben wij onze  visie op een duurzaam Nederland gepresenteerd, namelijk de Jonge Klimaatagenda. In de tussentijd is er veel gebeurd en hebben we de Jonge Klimaatagenda op veel verschillende plekken geïntroduceerd.

De afgelopen maanden heeft de Jonge Klimaatbeweging hard gewerkt en er zijn veel gesprekken geweest met het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK). Er is aan een voorstel gewerkt om jongeren te betrekken bij de klimaatonderhandelingen. Vandaag hebben we onze volgende mijlpaal behaald; de Nederlandse jongeren worden straks vertegenwoordigd in de onderhandelingen over het Klimaatakkoord! Tijdens deze onderhandelingen worden allerlei partijen in de samenleving en het bedrijfsleven om te kijken hoe we het doel dat het kabinet heeft afgesproken (49% CO2-reductie) zo goed mogelijk kunnen halen. De Jonge Klimaatbeweging zal namens alle aangesloten jongerenorganisaties aan twee stoelen van de overkoepelende tafel plaatsnemen. Deze tafel wordt ook wel het ‘Klimaatberaad’ genoemd en wordt geleid door Ed Nijpels (klik op deze link om te kijken welke tafels er zijn en wie daar allemaal aan zitten). De voorzitter (Linde) en het bestuurslid Politiek (Nick) zullen deze onderhandelingen gaan voeren. Daarnaast werkt de Jonge Klimaatbeweging nauw samen met de Klimaat en Energie Koepel, zodat ook bij de andere tafels zoveel mogelijk jongeren betrokken worden. We zijn ontzettend blij dat jongeren serieus worden genomen in dit proces en dat onze stem over de toekomst van duurzaam Nederland gehoord zal worden.

Het Jonge Klimaatberaad
Wij gaan aan tafel zitten met de Jonge Klimaatagenda als leidraad en zullen deze agenda meenemen in alles wat we doen om dit akkoord zo goed mogelijk te maken voor toekomstige generaties. Wij zitten daar namens alle jongeren en onze aangesloten jongerenorganisaties. We willen daarom jongeren zoveel mogelijk betrekken in dit proces. Zet daarom maandagavond 7 mei alvast in je agenda, dan zal de Jonge Klimaatbeweging het ‘Jonge Klimaatberaad’ organiseren. Deze avond komen wij bij elkaar en zullen we vertellen over wat de rol van de Jonge Klimaatbeweging precies is. Daarnaast gaan we in gesprek over mogelijke dilemma’s die zijn voorgelegd in het Klimaatberaad.

Wij zijn ontzettend blij en razend benieuwd. De Jonge Klimaatagenda ligt er door en voor jongeren en eindelijk wordt de stem van jongeren serieus genomen! We houden jullie op de hoogte.